Do prawidłowego montażu zastosuj dobrej jakości silikon, zalecany jest bezbarwny. Tutaj na zdjęciu jest kolor czarny ale to dlatego aby było łatwiej zobaczyć cały proces.

Umieść silikon po całym obwodzie umywalki na jej odwrocie ok 2 cm od rantu zewnętrznego.

To samo zrób z odpływem. Umieść silikon po całym obwodzie odpływu min 1 cm od wewnętrznej krawędzi.

Odwróć umywalkę, ale zrób to ostrożnie. UWAŻAJ na dolną krawędź umywalki która jest narażona na wyszczerbania. Umywalka jest zabezpieczona specjalnym PROTEKTOREM który jest śliski dlatego uważaj aby umywalka nie wyślizgnęła Ci się z rąk!
Dociśnij ją delikatnie z wyczuciem aby dobrze "siadła" na blacie.

Teraz umieść silikon na odpływie po całym obwodzie. Nie oszczędzaj silikonu! ale nie nie przesadzaj też z jego ilością. Chodzi o to aby silikon wypełnił wszystkie nierówności pod korkiem które mogą spowodować przeciekanie odpływu.

To samo zrób z korkiem typu klik-klak. Umieść cienką warstwę silikonu wokół całego korka pod kapeluszem.

Dociśnij korek typu klik- klak z wyczuciem aż wypłynie silikon. Sprawdź czy korek leży równo po całym obwodzie. Zwróć na to szczególną uwagę. Niewłaściwe dopasowanie korka do otworu może spowodować jego przeciekanie.

Wytrzyj nadmiar silikonu. Zrób to starannie aby nie pozostawić żadnych śladów silikonu wokół korka klik-klak.

Weź wilgotną gąbkę (ale bez szorstkiej strony) lub szmatkę i przetrzyj całą umywalkę.

Umieść silikon po całym obwodzie w dolnej części umywalki. Nadmiar silikonu usuń przy pomocy gumowej szpatułki do silikonów.

Zakręć górny kapelusz korka klik- klak i GOTOWE. Od spodu dokręć cześć odpływową korka ale zrób to z wyczuciem ! nie dokręcaj korka na siłę ponieważ może to spowodować uszkodzenie (pęknięcie) miski.

Zanim użyjesz swojej umywalki odczekaj nim. 24 godziny ! TO BARDZO WAŻNE !
Ciesz się swoją jedyną i nie powtarzalną umywalką 😉

Wspierany przez ConfusionStudio
© Copyright 2024
usercartcrossmenu linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram