O Betonie

1.

MATERIAŁ

Beton jest, w najprostszej definicji, mieszaniną kruszyw połączonych z cementem i wodą. Połączenie tych materiałów oraz proces ich mieszania daje organiczny materiał pełen charakteru, dzięki czemu każdy kawałek tego materiału jest wyjątkowy i niepowtarzalny.
2.

CHARAKTERYSTYKA

Najczęstsze odmiany, które zwykle występują w betonie, są następujące: 

- BĄBELKI Małe pęcherzyki na powierzchni są zjawiskiem normalnym, powstają podczas procesu mieszania. Unoszą się na powierzchnię podczas odlewania każdego elementu. Nie są one uważane za wadę ani nie wpływają na jej zdolności konstrukcyjne. Co więcej, dodają pewną wyjątkowość każdemu elementowi. 

- EKSPONOWANE KRUSZYWA W niektórych przypadkach naturalne kruszywa, których używamy do produkcji betonu, takie jak żwir czy różne frakcje piasków naturalnych, mogą być widoczne na powierzchni niektórych naszych elementów. Jest to część wyjątkowej, nieprzewidywalnej i naturalnej tekstury betonu. 

- WARIACJA KOLORÓW Beton nigdy nie będzie blokiem o jednolitym kolorze, ponieważ składa się z różnych materiałów. Niewielkie różnice w odcieniu i fakturze tworzą niepowtarzalną patynę, która jest specyficzna dla charakteru materiału, jakim jest beton. 

- HETEROGENICZNE GRANICE Formy niektórych naszych produktów składają się z więcej niż jednej części, dlatego powierzchnie w pobliżu tych połączeń mogą wykazywać różnice w fakturze. Są naturalnym zjawiskiem. Staramy się wykorzystywać tzw. formy bez szwowe, dzięki czemu np. umywalki nablatowe nie posiadają widocznych szwów. 

- LINIE PRZEPŁYWU Początkowy stan betonu jest płynny, więc w niektórych przypadkach na powierzchni mogą tworzyć się widoczne linie płynięcia. Linie te świadczą o płynnym i dynamicznym pochodzeniu betonu. 

- INNE SZCZEGÓŁY Ze względu na zastosowanie form niektóre egzemplarze mogą posiadać drobne niedoskonałości. Podobnie jak poprzednie detale, te sprawiają, że każdy egzemplarz jest wyjątkowy.
3.

NASZ PROCES

Podczas procesu produkcji wszystkich naszych produktów dbamy o każdy szczegół, począwszy od wielkości ziaren piasku, a skończywszy na temperaturze wody zarobowej. Ponadto stosujemy szereg dodatków poprawiających właściwości betonu; pozwala nam to na uzyskanie kształtów, faktur i grubości, które z tego materiału wydawałyby się niemożliwe. Chociaż może się to nie wydawać, beton jest materiałem porowatym, każdy kawałek składa się z maleńkich kanalików, które przecinają całą objętość, co czyni go bardzo podatnym na plamy. Jednak opracowaliśmy wieloetapowy proces, który zapobiega temu problemowi w przypadku produkowanych przez nas elementów.
4.

OPIEKA

Stosowany przez nas beton jest odporny na uderzenia, plamy i promieniowanie UV. Aby przedłużyć żywotność elementów wymaga to pewnej ostrożności,. Jeśli chcesz, aby nasze produkty towarzyszyły Ci przez wiele lat w jak najlepszych warunkach, zalecamy czyszczenie produktów miękką ściereczką i czystą wodą oraz zawsze delikatne przenoszenie. Wszystkie stosowane przez nas pigmenty są odporne na promienie UV, jednak bezpośrednie wystawienie na działanie promieni słonecznych przez dłuższy czas może nieznacznie zmienić niektóre odcienie. Możesz zapoznać się ze szczegółami dotyczącymi jakości materiału i konserwacji naszych produktów w zakładce „ARCHITEKA” na naszej stronie www.grevisconcept.com
Wspierany przez ConfusionStudio
© Copyright 2023
usercartcrossmenu linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram